PDK fton konferencë për media, do të prezantojë statistika për rrymën nga dhjetori deri në prill

Kryetari i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, ka ftuar Konferencë për media sot në ora 14:00 ku ka paralajmëruar se do të ndajë me qytetarët numra dhe statistika konkrete të zhvillimeve rreth energjisë elektrike nga dhjetori 2021, deri në muajin prill 2022, të cilat siç tha ai, e forcojnë me argumente shtesë nevojën e themelimit të komisionit hetimor parlamentar.

Lajme

26/04/2022 11:36

“Duke lënë anash komentimin dhe interpretimet politike, kësaj radhe, statistikat do të flasin vetë. Ju ftoj ta ndiqni”, ka paralajmëruar Tahiri.

Sipas njoftimit për media, bashkë me Abelard Tahirin në këtë konferencë do të flet edhe kryetari i Komisionit Parlamentar për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti, Ferat Shala.