Pavarësisht interesimit nga klubet e mëdha evropiane, Sesko zgjedh të qëndrojë në Salzburg

Benjamin Sesko do vazhdojë të luajë për Red Bull Salzburg. Chelsea, Manchester United dhe Real Madrid janë klubet që kanë shfaqur interesim për transferimin e sulmuesit slloven. Pavarësisht që tri skuadra të mëdha evropiane kërkojnë shërbimet e tij, sipas ‘Sky Sports’ lojtari ka zgjedhur të qëndrojë në ekipin e tij, transmeton lajmi.net. Slloveni ka njoftuar…

Sport

06/08/2022 16:41

Benjamin Sesko do vazhdojë të luajë për Red Bull Salzburg.

Chelsea, Manchester United dhe Real Madrid janë klubet që kanë shfaqur interesim për transferimin e sulmuesit slloven.

Pavarësisht që tri skuadra të mëdha evropiane kërkojnë shërbimet e tij, sipas ‘Sky Sports’ lojtari ka zgjedhur të qëndrojë në ekipin e tij, transmeton lajmi.net.

Slloveni ka njoftuar skuadrën e austriake se nuk do të largohet të paktën këtë vit./Lajmi.net/