Pas transferimit të Ronaldos, Juventus e vendos në shitje sulmuesin e njohur – Lajmi.net
Pas transferimit të Ronaldos, Juventus e vendos në shitje sulmuesin e njohur
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSerie ASport 19:24, 11 July 2018
Gonzalo Higuain do të jetë ‘viktima’ e parë e Cristiano Ronaldos.

Sulmuesi argjentinas do të nxirret në shitje nga Juventusi, pas transferimit të Cristiano Ronaldos nga Real Madrid.

‘Zonja e Vjetër’ një ditë më parë zyrtarizoi transferimin e Ronaldos nga Real Madrid për 105 milionë euro.

Ardhja e tij do të sjellë ndryshime në sulmin e Juventusit.

Në Itali raportohet se Gonzalo Higuain do të vendoset në shitje, dhe oferta e pranueshme për Juventusin pritet të jetë rreth 55 milionë euro.

Për Higuain ka interesim nga Premierliga, ku po e kërkon Chelsea./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO