Pas tragjedisë së Astroworld, Kylie Jenner dhe Travis Scott janë të pandashëm

Kylie Jenner dhe Travis Scott janë më afër se kurrë pas tragjedisë së Astroworld në Houston, Teksas më 5 nëntor.

ShowBiz

04/12/2021 13:49

Blogerja e grimit dhe reperi 30-vjeçar thuhet se janë ‘të pandashëm dhe të mbështetur tek njëri-tjetri’ në vazhdën e koncertit katastrofik që mori 10 jetë, transmeton lajmi.net.

Për më tepër, pasi dyshja do të mirëpresin fëmijën e tyre të dytë së bashku brenda disa muajsh, burimi shtoi se të dy janë ‘të emocionuar’ për ardhjen e foshnjës.

“Ata kanë qenë padyshim të pandashëm dhe të mbështetur tek njëri-tjetri”, tha burimi për marrëdhënien e çiftit në këtë kohë.

“Travis ka qenë në krah të [Kylie] dhe ka qenë shumë mbështetës gjatë shtatzënisë së saj”, vuri në dukje burimi i brendshëm, duke shtuar se “ata të dy janë të emocionuar për ardhjen e foshnjës”.

“Ajo është duke u shoqëruar me familjen e saj dhe disa miq të ngushtë dhe vetëm po bën fole derisa të vijë fëmija. Asaj i pëlqen të jetë në shtëpi dhe ka bërë gati çerdhen, Stormi është shumë e emocionuar dhe flet për fëmijën gjatë gjithë ditës. Ajo është plotësisht e vetëdijshme dhe është shumë e emocionuar.’

Kylie dhe Stormi ishin të pranishëm për të parë reperin Sicko Mode duke performuar setin e tij para një turme prej 50,000 njerëzve në festivalin Astroworld më 5 nëntor.

Vetëm gjysmë ore në setin 75-minutësh të Scott, u deklarua një situatë ‘viktimash masive’ si një rrëmujë e plagosur qindra të cilët u trajtuan në vendngjarje, me 13 të tjerë të shtruar në spital.

Pas kësaj, 10 humbën jetën, ku viktima më e re ishte vetëm nëntë vjeç./Lajmi.net/