Pas tërmetit në Shkup, njerëzit të frikësuar dalin në rrugë (Video/Foto)

16:23 | 11 Shtator 2016

Qytetarët në Shkup kanë marrë masa duke dalë në oborret e ndërtesave për të parandaluar ndonjë katastrofë nëse ndodh edhe një herë që tërmeti të dridh Maqedoninë.

RTV21 Maqedoni, paraqet pamjet e rrugëve të Shkupit të mbushura me njerëz, të cilët nga paniku i kanë lënë shtëpitë dhe banesat e tyre.

Tani për tani nuk ka vlerësime për dëme eventuale të mundshme, dhe as për ndonjë të lënduar, shkruan TetovaSot. /Lajmi.net/

jashte1 jashte2