Pas sulmit në Zelandën e Re reagon edhe Mozzik

8:41 | 16 Mars 2019

Sulmi terrorist në Zelandën e Re ka tronditur gjithë botën.

Si pasojë e një sulmi terrorist në dy xhami në Zelandë të Re, kanë mbetur të vdekur 49 persona dhe shumë të tjerë të lënduar, shkruan lajmi.net.

E për këtë ka reaguar edhe reperi nga Ferizaji, Mozzik përmes një postimi të publikuar në InstaStory teksa thotë të lutemi.

“Lutemi për Zelandën e Re”, ka shkruar ai.

Theksojmë se, sulmi është kryer ndaj xhamisë Noor në Hagley Park dhe xhaminë në Lindwood gjatë kohës së faljes së namazit të xhumasë. /Lajmi.net/