Pas sulmit në Zelandën e Re reagon edhe Mozzik – Lajmi.net
Pas sulmit në Zelandën e Re reagon edhe Mozzik
Autori: Lajmi.net EntertainmentShowBiz 8:41, 16 March 2019
Sulmi terrorist në Zelandën e Re ka tronditur gjithë botën.

Si pasojë e një sulmi terrorist në dy xhami në Zelandë të Re, kanë mbetur të vdekur 49 persona dhe shumë të tjerë të lënduar, shkruan lajmi.net.

E për këtë ka reaguar edhe reperi nga Ferizaji, Mozzik përmes një postimi të publikuar në InstaStory teksa thotë të lutemi.

“Lutemi për Zelandën e Re”, ka shkruar ai.

Theksojmë se, sulmi është kryer ndaj xhamisë Noor në Hagley Park dhe xhaminë në Lindwood gjatë kohës së faljes së namazit të xhumasë. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO