Pas rasteve të reja me koronovisur, MSH-ja dhe IKSHPK-ja thërrasin konferencë për media

Gjatë ditës së sotme në vend u regjistruan 40 raste të reja me koronavirus, gjë që ka bërë që Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të thërrasin konferencë për medie.

Lajme

07/06/2020 21:29

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, bashkë me drejtorin e IKSHPK-së, drejtorin e Policisë së Kosovës dhe drejtuesit e Inspektoratit Shëndetësor (MSh) dhe Inspektoratit Sanitar (AUVK) do të mbajnë sonte konferencë për media.

Konferenca mbahet në ora 22.00 në Ministri të Shëndetësisë.

Ajo mbahet disa orë pasi që IKSHPK raportoi edhe për 40 raste të reja me COVID-19. /Lajmi.net/