Të Infektuar: 106.022

Të Shëruar: 96.668

Të Vdekur: 2.198

Pas përleshjes mes Ponte Prizrenit dhe Pejës, Ministria e Sportit fton në takim FBK-në

23:09 | 4 Maj 2021

Për incidentin i cili dërgoi në pezullimin e ndeshjes KB Ponte Prizreni dhe KB Peja ka reaguar edhe Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku.

Çeku përmes një postimi në llogarinë e tij zyrtare në ‘facebook’ ka ftuar në takim informues zyrtarët e Federatës së Basketbollit të Kosovës, transmeton lajmi.net.

Ai kërkon që të merren masa ndaj përgjegjësve, që asnjëherë tjetër të mos shohim gjëra të tilla.

Postimi i plotë i Ministrit Çeku në facebook: