Pas dy golave në derbin e “çmendur”, Ibra postoi një fotografi me vetëm një fjalë në të

Në derbin e xhiros së pestë të Serie A, Milan zhvilloi një ndeshje të “çmendur” kundër Romës, dhe Zlatan Ibrahimovic ishte i jashtëzakonshëm përsëri.

Sport

27/10/2020 17:34

Sulmuesi legjendar shënoi dy gola në këtë ndeshje, me Milanin që pati epërsi tri herë.

“Ai është një shembull i artë, që unë dua ta ndjekë. Jam i lumtur që luaj me të,  jam i lumtur që jam me të te Milan dhe jam i lumtur ta shoh kur ai shënon”, ka deklaruar Rafael Leao, përcjell lajmi.net.

Pas ndeshjes, 39 vjeçari Ibrahimovic, realizatorë i shtatë golave këtë sezon, ka postuar një fotografi në Instagram, me vetëm një fjalë në të.

“Pasion”, ka shkruar Ibrahimovic, që ishte vendimtar sërish për Milanin./Lajmi.net/