Pas Carrick, edhe një tjetër e legjendë njofton pensionimin nga futbolli – Lajmi.net
Pas Carrick, edhe një tjetër e legjendë njofton pensionimin nga futbolli
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 17:36, 12 March 2018
Pas Michael Carrick, edhe një tjetër legjendë e futbollit ka njoftuar largimin nga futbollit.

Bëhet fjalë për ish sulmuesin e Chelsea, Didier Drogba.

Sulmuesi nga Bregu Fildishtë që paraqitet në radhët e Phoenix Rising në Amerikë, ka thënë se ka ardhur koha e largimit nga futbollit pas më shumë se dy dekada në këtë sport.

“Është vërtetë kënaqësi për mua të luaj”, ka deklaruar Drogba për ‘Telefoot’.

“Kam filluar vonë të luaj në nivele të larta. Vërtetë kënaqem duke luajtur, Më pëlqen roli im si mbikëqyrës i lojtarëve. Jam i rrethuar me lojtarë të rinj, dhe më pëlqen që njohuritë e mia t’ua kalojë atyre. Por,ky është sezoni im i fundit. Tani jam 40 vjeç”./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO