Partitë e djathta kërkojnë dorëheqjen e kryeministrit spanjoll – Lajmi.net
Partitë e djathta kërkojnë dorëheqjen e kryeministrit spanjoll
Autori: Lajmi.net BotaLajme 23:53, 10 February 2019
Mijëra vetë marshuan të dielën në kryeqytetin e Spanjës, Madrid, duke iu përgjigjur thirrjes së partive politike të krahut të djathtë, për të protestuar negociatat e qeverisë me separatistët katalonjas.

Me flamuj spanjollë në duar, përkrahësit e Partisë Popullore konservatore dhe Vox të së djathtës së skajshme, dolën në rrugët e Madridit për të kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Pedro Sanchez.

Javën e kaluar me kërkesën e separatistëve katalonjas, qeveria e zotit Sanchez ra dakord të emëronte një raporter të pavarur në bisedimet mes partive politike.

Politikanët e së djathtës dhe mbështetësit e tyre akuzuan qeverinë për tradhti, pas këtij veprimi.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO