Parashikimi i motit për sot

8:15 | 28 Nentor 2021

Moti/lajmi.net

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas institutit, në pjesën veriperëndimore të Dukagjinit parashihen riga lokale shiu.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi me shpejtësi 1-6 m/s”, thuhet në njoftim.