Parashikimi i motit për sot

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të sillen ndërmjet 5 dhe 8 gradë Celsius. “Gjatë kësaj jave nuk parashihen reshje të intensitetit të…

Lajme

01/02/2023 08:10

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të sillen ndërmjet 5 dhe 8 gradë Celsius.

“Gjatë kësaj jave nuk parashihen reshje të intensitetit të lartë por vetëm riga dhe fjolla të dobëta bore”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.