Parashikimi i motit për ditën e sotme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka parashikuar mot të vranët dhe me intervale me diell. Sipas IHK vranësirat gjatë ditës parashihen të sjellin riga shiu. “Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21-24 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi jugperëndimit me shpejtësi 1-6m/s”, thuhet…

Lajme

28/05/2024 08:53

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka parashikuar mot të vranët dhe me intervale me diell.

Sipas IHK vranësirat gjatë ditës parashihen të sjellin riga shiu.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21-24 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi jugperëndimit me shpejtësi 1-6m/s”, thuhet në njoftim.