Parashikimi i motit për ditën e dielë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se gjatë ditës së nesërme, e diel, do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7 dhe 9 gradë celsius, ndërsa ato maksimale ndërmjet 20 dhe 23 gradë celsius. “Të dielen parashihet të mbajë mot me diell dhe pjeserisht i vranët.…

Lajme

30/09/2023 23:10

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se gjatë ditës së nesërme, e diel, do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7 dhe 9 gradë celsius, ndërsa ato maksimale ndërmjet 20 dhe 23 gradë celsius.

“Të dielen parashihet të mbajë mot me diell dhe pjeserisht i vranët. Vranësirat vende-vende, kryesisht rreth relievi malor parashihen të sjellin riga shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-23 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtesi 1-5m/s”, ka njoftuar IHMK.