Paraja, puna, dashuria… ky është parashikimi i yjeve për sot

Horoskopi 14 tetor 2019, ja parashikimi i yjeve për ju.

Fun

14/10/2019 08:32

DASHI

Një lloj distance që keni pasur me partnerin/partneren mund t’ju sjellë ndjenja të ndryshme. Ju mund të keni nevojë për kohë për veten tuaj, por do ju mungojë ai/ajo. Gjatë kësaj dite, mund të shfaqet pasiguria juaj dhe do mendoni nëse partneri juaj ka dikë tjetër. Bëni mirë të përqendroheni në projektet tuaja dhe të shijoni qetësinë.

DEMI

Sot mund të jetë një ndër ato ditë kur ju nuk doni të bëni asgjë. Nëse duhet të bëni pazar, do merrni vetëm gjërat e domosdoshme dhe do kaloni gjithë ditën para televizorit. Mos u shqetësoni. Të gjithë kanë nevojë për ditë të tilla.

BINJAKËT

Sot do e keni të vështirë të përqendroheni, kudo që të jeni. Nëse një bisedë ku keni marrë pjesë është shumë e rëndësishme, por nuk e kishit mendjen, pyesni një mik ose një person të afërt me ju. Ata do ju shpjegojnë me kënaqësi dhe do e keni më të thjeshtë të kuptoni.

GAFORRJA

Një person mund t’ju ketë thënë se nuk mund të bëheni të pasur, por fjala e tyre bie poshtë sot. Ky person mund të ketë shumë para nëpër duar, por nuk di si ti menaxhojë. Ai apo ajo do kërkojë këshillën tuaj, por nuk do e ndjekë. Mos u ndjeni keq sepse kjo nuk është në dorën tuaj. Të paktën, ju mund të menaxhoni buxhetin tuaj personal.

LUANI

Partneri/partnerja juaj mund të jetë më i përqendruar në biznes sesa tek ju. Duhet të merrni disa vendime. Pasioni mes jush vazhdon të jetë i fortë, por tani duket se vëmendja nuk është aty. Prisni deri nesër dhe gjërat do i kthehen normalitetit.

VIRGJERESHA

Ju do të ndiheni të fortë, të shëndetshëm dhe energjikë. Mund të jeni të prirur të merrni detyra të mëdha, disa prej të cilave janë më të përshtatshme për tre persona sesa një. Bëni kujdes. Ju mund të merrni më shumë përgjegjësi se sa keni mundësi të bëni. Forca dhe energjia që ndjeni tani mund të bien nën një ngarkesë shumë të rëndë. Kujdesuni për veten!

PESHORJA

Sot mund të jeni të fiksuar pas romancës. Mund t’ju tërheqin romanet ose do të provoni disa eksperimente se si dukeni për të përmirësuar performancën seksuale. Nëse përpiqeni të planifikoni një takim intim me partnerin/partneren, mos u habitni nëse ka pengesa. Kjo mund të jetë orari i punës së tij/saj. Ju mund të duhet të prisni deri nesër!

AKREPI

Familja juaj mund t’ju sjellë lumturinë sonte. Ushqimi i mirë dhe biseda e gjallë do ti japin më shumë atmosferë shtëpisë pasi do shijoni shoqërinë e njëri-tjetrit. Dobësia e vetme është se një nga miqtë tuaj mund të jetë mjaft i qetë sonte, duke ndryshe nga herët e tjera që nuk pushon së foluri. Megjithatë, të gjithë janë duke u argëtuar.

SHIGJETARI

Punët e shumta në shtëpi mund t’ju bëjnë të vraponi si të çmendur. Ju mund të keni nevojë të bëni shumë telefonata, të takoni shumë njerëz ose të punoni me disa dokumente mjaft të lodhshme. Kjo mund të jetë situata deri në, kështu që pushoni disa minuta në çdo dy orë. Dilni jashtë dhe merrni ajër të pastër. Kjo do t’ju qetësojë dhe do t’ju ndihmojë të qëndroni në formë.

BRICJAPI

A keni qenë në festë mbrëmjen e kaluar? Tregohet lumturia në fytyrën tuaj, gjë që tregon se jeni kënaqur, por keni stomakun e rënduar nga alkooli! Mundohuni ta kaloni ditën me qetësi dhe të bëni vetëm punët e domosdoshme. Sot duhet të pushoni.

UJORI

Sot do ta keni të vështirë të përqendroheni. Ju po mendoni për dicka të mrekullueshme që po ju ndodh. Dje ishte një fantazi dhe sot është e vërtetë! Ju mund të jeni duke ecur rreth e rrotull duke u përpjekur t’i kuptoni të gjitha.

PESHQIT

Një mbledhje që mund të përfshijë fqinjët ose miqtë do realizohet sot. Dikush mund të fillojë me thashethemet, dhe kjo mund t’ju mërzisë aq shumë sa do doni të largoheni. Këto biseda ju bëjnë gjithmonë me dhimbje koke dhe ju mendoheni se thashethemet janë streha e fundit e njerëzve që nuk kanë jetë.