Panucci: Kështu eliminohet Reali

Ish mbrojtësi i Real Madridit, Christian Panucci beson se Juventus ka kualitete të nevojshme për ta mposhtur gjigantin spanjoll në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Sport

05/05/2015 11:01

Ish mbrojtësi i Real Madridit, Christian Panucci ka thënë se Juventus ka kualitete të nevojshme për ta mposhtur gjigantin spanjoll në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Bianconerët janë nikoqir sonte në duelin e parë në Torino dhe Panucci pret një betejë të fortë.

“Në ndeshje si kjo dallimin shpeshherë e bënë një episod”, deklaroi Panucci për mediat italiane.

“Real Madrid ka kualitete të mëdha, por edhe Juventus ka pikët e forta, mbrojtjen, kualitetet në kundërsulm. Duhet t’i shfrytëzojë të gjitha, kështu eliminohet Reali”, u shpreh ai.