Panucci flet për interesimin e Romës

Roma e emëroi Claudio Ranierin si zëvendësues të Eusiebo di Francescos.

Merkato

11/03/2019 12:14

Roma e riktheu Claudio Ranierin në skuadër, pasi Eusiebo di Francesco mori rezultate të dobëta deri në këtë pikë të sezonit.

Skuadra italiane gjithashtu në listë e kishte edhe trajnerin e Kombëtares së Shqipërisë, Christian Panuccin.

Por, trajneri italian ka thënë se ai nuk ka pranuar ofertë nga Roma.

“Nuk më ka telefonuar njeri nga Roma, kam dëgjuar thjeshtë zëra në media”, është shprehur Christian Panucci, përcjell lajmi.net.

Italiani ka thënë më tej se ai është i fokusuar te Shqipëria dhe kualifikimet për Kampionatin Evropian, andaj nuk ka asgjë të vërtetë në atë mes. /Lajmi.net/