Pantililon, zgjidhja e probleme të Arsenalit

Arsenali kërkon një portier të ri, dhe menaxheri Arsene Wenger ka identifikuar gjigantin e Manchester Cityt, Costel Pantilimon, si gardianin e duhur për të zgjidhur krizën tek skuadra e tij.

Sport

28/05/2014 20:15

Arsenali kërkon portierin në largim të Manchester Cityt, Costel Pantilimon për të zgjidhur krizën në portë.

Gjiganti londinez ka nevojë për një portier të ri pasi Lukasz Fabianski është i lirë, ndërsa periudhës së huazimit të Emiliano Vivianos i ka ardhur fundi.

Arsene Wenger kërkon një portier të ri për të shërbyer konkurrencë për Wojciech Szczesnyn, dhe planifikon të bëjë përpjekje për angazhimin e Pantilimonit.

27-vjeçari ka refuzuar kontratën e re në Etihad Sradium dhe do të jetë i lirë në javët e ardhshme, andaj Arsenali mund ta angazhojë pa dëmshpërblim.

Pantilimon mirëpret mundësinë e vazhdimit të qëndrimit në Premierligë, pavarësisht interesimit nga Italia dhe Spanja, dhe Wenger është i gatshëm t’i jap atij rastin që të bëhet numër 1.