Të Infektuar: 41.299

Të Shëruar: 26.453

Të Vdekur: 1.062

Pamje të rënda/ Policia e qëllon për vdekje njeriun me të meta mendore

17:02 | 27 Tetor 2020

Foto ilustruese

Protestat vazhdojnë pas vrasjes brutale të Walter Wallace në Filadelfia.

Një person me probleme mendore u qëllua për vdekje nga policia e Filadelfias, të cilët u shprehën se “fatkeqësisht ai humbi jetën nga plagët”.

Protestuesit e nevrikosur dhe policia janë duke pasur përleshje brutale, që deri më tani kanë rezultuar në lëndimin e 30 policëve, ndërsa shifrat e protestuesve të lënduar janë akoma të papërcaktuara. /Lajmi.net/