Pamje të reja nga protesta, Policia duke arrestuar protestuesit (VIDEO)

22:54 | 13 Prill 2016

Mbrëmjen e sotme ka eskaluar protesta para zyrës popullore të Presidentit Ivanov, si dhe para objektit të ministrisë së drejtësisë.

Ndryshe nga përleshjet raportohet për të lënduar.

Sipas bilancit fillestar të MPB-së, të arrestuar janë 12 persona dhe të lënduar një.

Në videon mund të shihni pamje që ka kapur kamera e televizionit Shenja duke u arrestuar disa protestues.