Pamje nga sulmi i sotëm në Turqi (Video+18)

Janë publikuar pamje të sulmit të sotëm që ndodhi në qytetin turk të Kayseri, ku mbetën të vdekur 13 persona dhe mbi 48 të plagosur.

Bota

17/12/2016 10:07

Sipas raportimeve të deritashme sulmi ka ndodhur nga një automjet bombë që ka sulmuar një autobus, me të cilin po transportoheshin disa ushtarë turq.

Shpërthimi vjen një javë pasi 44 persona u vranë nga një sulm me bombë në Stamboll i pretenduar nga militantët kurdë./Lajmi.net/