Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

Pamje apokaliptike/ Shpërthimi në Beirut nga 7 kënde të ndryshme të kapura në kamerë

22:18 | 4 Gusht 2020

Sot një shpërthim i fuqishëm ka goditur kryeqytetin e Libanit, Beirutin.

Deri më tani nga ky shpërthim më tepër se 3000 njerëz janë lënduar dhe janë konfirmuar së paku 50 viktima deri më tani, shkruan lajmi.net.

Dyshimet e para të shpërthimit e lidhin atë me një depo të fishekzjarreve.

Kryeministri i Libanit është shprehur se përgjegjësit për këtë shpërthim “do të paguajnë për këtë”.

Më poshtë mund t’i ndiqni pamjet nga 7 kënde të ndryshme të këtij shpërthimi. /Lajmi.net/