Pacolli: Taksa e ka humb arsyen – Lajmi.net
Pacolli: Taksa e ka humb arsyen
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 23:48, 15 March 2019
Zëvendëskryeministri i Kosovës Behxhet Pacolli ka qenë i ftuar në emisionin e radhës në “Blic Interview” me Astrit Gashin.

Duke folur për taksën ndaj shtetit serb, Pacolli ka thënë se taksa ka pasur efektin e vet dhe se tani ka ardhur koha që ajo të shqyrtohet.

Pacolli ka theksuar se mardhëniet me SHBA nuk duhet as të lëndohen e as të dëmotohen në asnjë mënyrë.

Ai ka thënë se taksa tani e ka humb arsyen.

“Taksa ishte një vendim i duher, por kishte efektin e saj, dhe tani e ka humb arsyen.Ish dasht që të hiqet nga rendi i ditës, por për këtë duhet që Serbia ti plotësoj disa kushte.

Ajo duhet të kthehen në tavolinën e dialogut, të bëhet një komision që ta shikoj dhe ta vazhdojë punënë e taskës.

Haradinaj po mbron parimet dhe fjalët e veta por frika ime është që ne duhet të shohim e të mos dëmtotojme mardhniet tona me SHBA” ka thënë Pacolli.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO