Pacolli dhuron dy hektarë tokë në Prishtinë për Bashkësinë Islame

Behgjet Pacolli dhe familja e tij kanë dhuruar dy hektarë tokë për Bashkësinë Islame të Kosovës.

Lajme

29/04/2022 08:02

Kjo është bërë e ditur nga vet BIK-u me anë të një komunikate për media, shkruan lajmi.net.

Parcela gjendet në lagjen “Kodra e Trimave” në Prishtinë.

Komunikata e plotë nga Pacolli:

Familja Pacolli dhuroi dy hektarë tokë vakëf për Bashkësinë Islame të Kosovës

Sonte në mbrëmje, pikërisht në dhjetë netët e fundit të muajit Ramazan, Bashkësia Islame e Kosovës ka pranuar një donacion vakëf prej dy hektarësh tokë nga familja Pacolli.

Këtë e bëri të ditur kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, i cili ndër të tjerash theksoi se është kënaqësi për të dhe për familjen Pacolli që të ndajë këtë parcelë për nevojat e Bashkësisë Islame të Kosovës.

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, falënderoi z. Behgjet Pacolli, si dhe familjen Pacolli për këtë donacion, duke lutur Allahun që t’ua pranojë si sadaka rrjedhëse, dhe që Zoti t’i shpërblejë me të mirat e Tij në këtë dhe botën tjetër.

Kjo parcelë e cila gjendet në lagjen Kodra e Trimave në Prishtinë do të shërbejë për ndërtimin e Qendrës Islame. /Lajmi.net/