Pa adrese – Gena – Teksti i Këngës – Lajmi.net
Pa adrese – Gena – Teksti i Këngës
Autori: Lajmi.net Entertainment 20:29, 20 February 2016
Teksti i këngës Pa adrese nga Gena.

-I-

Një valixhe nëpër duar

Slë adresë ku të kërkoj

Më ke fshirë nga kjo jetë S’e meritoj

Tjetër kohë ishte atëherë

Ndoshta bëja dhe gabime

Shija jote më ka mbetur sa kujtime

Ky qytet pa fund më duket

Më kanë thënë se ktu jeton

Ndoshta ti dhe je martuar pse s’tregon

Kam një ndjenjë që smund ta them

Kam një lot që më është tharë

Në ktë botë i vogël dukem si i marrë

Refreni

Jo sdo ndalem asnje çast

Vetëm ty do të kërkoj

Më ke fshirë nga kjo jetë se meritoj

Kam një ndjenj që smund ta them

Kam një lot që më është tharë

Në ktë botë i vogël dukem si i marrë

-II-

Një valixhe nëper duar

Slë adresë ku të kërkoj

Më ke fshirë nga kjo jetë S’emeritoj

Tjetër kohë ishte atëherë

Ndoshta bëja dhe gabime

Shija jote më ka mbetur sa kujtime

Refreni (II)

Jo sdo ndalem asnjë çast

Vetëm ty do të kërkoj

Më ke fshire nga kjo jetë S’e meritoj

Kam një ndjenj që smund ta them

Kam një lot që më është tharë

Në ktë botë i vogël dukem si i marr…

-III-

Një valixhe nëper duar

Slë adresë ku të kërkoj

Më ke fshirë nga kjo jetë S’emeritoj…..

 

 

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO