Ozil, magji me sakëz

Kanë thënë se atë që bënte Pele me topin e futbollit, Diego Maradona mund ta bënte me top të tenisit. Por, Mesut Ozil i ka lënë prapa vetes këto dy legjenda. Për aktualisht futbollistin kryesor të Arsenalit, teknika e përsosur nuk është ndonjë risi pasi gjatë gjithë karrierës së deritashme është konsideruar si lojtar me…

Sport

03/10/2013 19:15

Kanë thënë se atë që bënte Pele me topin e futbollit, Diego Maradona mund ta bënte me top të tenisit. Por, Mesut Ozil i ka lënë prapa vetes këto dy legjenda.

Për aktualisht futbollistin kryesor të Arsenalit, teknika e përsosur nuk është ndonjë risi pasi gjatë gjithë karrierës së deritashme është konsideruar si lojtar me aftësi të jashtëzakonshme.

Në ngrohje para duelit kundër Swansea Cityt në fundjavën e shkuar, Ozil vendosi të tregojë se çka është në gjendje të bëjë me këmbët e tij ‘magjike’, duke matur me sakëz.

Ai e goditi atë me këmbë dhe e priti sërish në gojë. Paramendojeni se çka është në gjendje të bëjë me top.