Osmani uron presidentin e ri të Indonezisë: Shpresoj në zgjerim të bashkëpunimit mes dy shteteve

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e ka uruar presidentin e ri të Indonezisë. Ajo përmes një postimi nërrjetin social “X”, ka thënë se shpreson që ardhja e tij si president të zgjeroj bashkëpunimin mes dy shteteve. “Shpresoj se presidenca e tij do të kontribuojë në mirëqenien e qytetarëve indonezianë dhe do të ofrojë një mundësi…

Lajme

24/02/2024 22:49

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e ka uruar presidentin e ri të Indonezisë.

Ajo përmes një postimi nërrjetin social “X”, ka thënë se shpreson që ardhja e tij si president të zgjeroj bashkëpunimin mes dy shteteve.

“Shpresoj se presidenca e tij do të kontribuojë në mirëqenien e qytetarëve indonezianë dhe do të ofrojë një mundësi për bashkëpunim të zgjeruar midis vendeve tona”, shkroi Osmani. /Lajmi.net/

Postimi i plotë: