Opozita proteston sot në Gjakovë

Kundërshtimet e opozitës, përveç në kryeqendër, do të zhvendosen edhe në qytetet tjera të Kosovës. Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, të cilët po kundërshtojnë nënshkrimin e marrëveshjeve për krijimin e Asociacionit të Komunave me shumicë serbe dhe demarkacionin me Malin e Zi, do të protestojnë sot në Gjakovë, me fillim në orën 13:00.

Lajme

05/12/2015 08:14

Manifestimi për Republikën”, do të mbahet në sheshin “Nënë Tereza”, ku pritet të flasin Visar Ymeri, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj./K.P.