Opozita kërkon zgjedhje të parakohshme (Video)

Partitë opozitare Lëvizja Vetëvendosjes, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, kanë kërkuar dorëheqjen e Qeverisë për t’i hupur rrugë zgjedhjeve të parakohshme.

Lajme

16/09/2015 11:53

Sipas tyre, kjo është rruga më e mirë që vendi të dalë nga kjo situatë.
apazita
Fatmir Limaj ka thënë se niveli i lartë i korrupsionit, marrëveshjet e arritura në Bruksel  janë disa nga arsyet që vendi duhet të shkojë në zgjedhje të parakohshme.

Ai po ashtu ka përmendur fuqinë e numrave që ka koalicioni në Kuvend, duke thënë se më këtë ata po veprojnë si po dëshirojnë transmeton lajmi.net.

YouTube player