Opinion – Lajmi.net

Aktuale

Muharrem Shabani thërret LDK-në

Kandidati i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për kryetar të kësaj komune, Muharrem Shabani, është zgjidhje që për një nuancë mund të dallohet nga kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës, Bajram Mulaku....

29 November, 2013 Lexo më shumë

Malishevë – Davidi sfidon Goliatin

Grupi i analistëve dhe gazetarëve ka ardhur në përfundim se Ragip Begaj i IQM'së është kandidati që duhet të udhëheqë Malishevën për katër vite me radhë. ...

29 November, 2013 Lexo më shumë

Heroi i Prishtinës

Uroj që i zgjedhuri ta drejtojë Prishtinën si të ishte shtëpia e tij dhe qytetaret si të ishin fëmijët e tij. ...

29 November, 2013 Lexo më shumë

Sot, të gjithë vlonjatë

Më 28 nëntor, ne shqiptarët nga Shkodra apo Korça, nga Tropoja apo Saranda, jemi të gjithë vlonjatë! Në nëntor ne kujtojmë figurat që na bashkojnë. ...

28 November, 2013 Lexo më shumë

Urrejtja parazgjedhore

Kosova nuk ka kapacitete të mjaftueshme për të menaxhuar a përballuar gjithë këtë urrejtje politike, e cila është prodhuar në mënyrë sistematike në javët e mbrama. ...

27 November, 2013 Lexo më shumë

Rahovecianët nuk gabojnë me asnjërin kandidat

Balotazhi për Rahovec tani është në garë në mes dy kandidatëve, Idriz Vehapit të PDK-së dhe Smajl Latifit të AAK-së. Dallimi në mes tyre është i papërfillshëm....

27 November, 2013 Lexo më shumë

Panairi i Gënjeshtrave

Të gjitha këto realitete të rreme pra, janë vetëm bijëza, nipçe e kopile të një Universi të tërë, ngritur në thelb, dhe ky thelb dhemb për të gjithë njëlloj, po aq sa mbi Jetën edhe mbi Vdekjen. ...

26 November, 2013 Lexo më shumë

Politika e jashtme dhe roli i qytetarëve

Vendimet në të mirën e bashkësisë ndërkombëtare vlejnë. Kauzat vlejnë. Kështu shpëtoi Kosova. Dhe kështu do të mund të ndihmonte edhe Shqipëria, së bashku me mbështetjen popullore. ...

23 November, 2013 Lexo më shumë

Njohja e klikimeve

Nuk ka asnjë produkt, ide, besim, fe apo shërbim që është shpërndarë më shpejt në historinë e njerëzimit sesa Facebook'u. ...

22 November, 2013 Lexo më shumë

Dhembja që na bën bashkë

Sokol Olldashi nga heshtja e tij na fton të reflektojmë në heshtje. Shqipëria sot, si Ballkani dje, prodhon më shumë ankth, tension dhe nervozizëm sesa mund të konsumojë. Duhet të jetë kështu? Natyrisht që jo!...

21 November, 2013 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO