Të Infektuar: 4307

Të Shëruar: 2095

Të Vdekur: 94

Operacioni antidrogë Shqipëri-Itali, zbulohet “koka” e grupit kriminal nga Vlora

14:53 | 30 Qershor 2020

Ilustrim

Detaje te reja janë mësuar nga operacioni antidroge Shqipëri-Itali.

Burime për abcnews.al kane njoftuar se kreu i grupit kriminal është Robert Myftari, 47 vjeç nga Vlora.

Myftari është arrestuar me parë në qershor të vitit 2016 nga policia e Vlorës.

Myftari ishte në kërkim nga nëntori 2015, pasi tentoi të trafikonte 800 kg kanabis drejt Italisë.

Ndërkohë mësohet se në kuadër të këtij operacioni 7 persona u arrestuan në Vlorë dhe 3 në Tiranë. Një nga të arrestuarit është identifikuar si Elton Hamza.

vijon…/abcnews.al