“Ooo 80 milionësh” – Futbollisti i Empolit u tall keq me sulmuesin serb Vlahoviq

Përveç 10 pikëve të hequra dhe disfatës së thellë në udhëtim te Empoli, edhe më të vështirë për sulmuesin serb Vlahoviq e bëri një veprim i futbollistit të Empolit, Liam Henderson. Ky i fundit është tallur keq me sulmuesin e shumëkritikuar në disa raste i cili erdhi me shumë bujë te “Zonja e Vjetër”, shkruan…

Sport

23/05/2023 13:39

Përveç 10 pikëve të hequra dhe disfatës së thellë në udhëtim te Empoli, edhe më të vështirë për sulmuesin serb Vlahoviq e bëri një veprim i futbollistit të Empolit, Liam Henderson.

Ky i fundit është tallur keq me sulmuesin e shumëkritikuar në disa raste i cili erdhi me shumë bujë te “Zonja e Vjetër”, shkruan lajmi.net.

Juventusi e transferoi për 80 milionë euro sulmuesin serb nga Fiorentina dhe pritjet për të ishin të mëdha në kampin bardhezi.

Henderson gjatë ndeshjes iu afrua afër Vlahoviqit dhe e talli me disa fjalë.

“Ooo 80 milionëshi ooo” – ishin fjalët e Henderson drejtuar Vlahoviqit, njoftojnë mediat italiane, transmeton lajmi.net.


Dushan Vlahoviq është pjesë e Juventusit nga janari i vitit 2022 kur u transferuar nga Fiorentina.

Vlahoviq këtë edicion si qendërsulmues ka regjistruar 27 ndeshje dhe ka realizuar vetëm 10 gola./Lajmi.net/