Oferta e dytë për Ramosin

Manchester United ka paraqitur ofertën e dytë për transferimin e qendërmbrojtësit të Real Madridit, Sergio Ramos.

Sport

27/06/2015 13:15

Sergio Ramos është duke konsideruar mundësinë e largimit nga Real Madrid.

Mbrojtësi ndihet i nënvlerësuar në klub dhe tashmë kanë filluar të qarkullojnë lajme se ku mund të transferohet gjatë afatit kalimtar të verës.

Manchester United dështoi me ofertën e parë, por tani e ka paraqitur të dytën, për blerjen e tij.

Sipas të përditshmes sportive madrilene “AS”, “Red Devils” janë të gatshëm të paguajnë 60 milionë euro për transferimin e Ramosit.

Tani, pritet përgjigja e re nga Los Blancos.