Odegaard ‘i emocionuar’ nga projekti i Arsenalit: Ndihem si në shtëpi këtu

15:43 | 20 Shtator 2021

Martin Odegaard thënë se ndihet “si në shtëpi” te Arsenali pas golit të shënuar në Premier Ligë ndaj Burnleyt këtë fundjavë që shkoi.

Odegaard, i cili u bashkua me Arsenalin nga Real Madrid për 30 milionë funte në gusht pas një huazimi sezonin e kaluar, shënoi një goditje dënimi të shkëlqyer në minutën e 30-të në ‘Turf Moor’ të shtunën.

Pasi hapi llogarinë e tij kundër Burnley në një fitore të dytë të njëpasnjëshme, 22-vjeçari këmbënguli se ndihet i vendosur në veri të Londrës.

“Ndihem mirë këtu dhe në shtëpi dhe jam vërtet i emocionuar që jam pjesë e këtij klubi dhe pjesë e projektit, i emocionuar nga e ardhmja,” tha Odegaard.

“Goditja ime e lirë ishte një goditje e mirë dhe e ndjeva menjëherë. Ishte një moment i mirë dhe një gol i rëndësishëm i cili na dha tre pikët kështu që jam shumë i lumtur.

“Duhet ta godisni në mënyrë perfekte – shpejtësinë e duhur, lartësinë e duhur.

“Tre pikët ishin gjëja më e rëndësishme. Ishte afër dhe pak kaotike në fund, por ne gjithashtu morëm një fitore dhe një gol të pastër, kështu që ne duhet të jemi të lumtur dhe krenarë për atë paraqitje”, përfundoi Odegaard. /Lajmi.net