Nuk do ta besoni që sa vite nuk ka fituar Arsenali në ‘Old Trafford’ (VIDEO)

Nesër (e shtunë) zhvillohet derbi i Premierligës mes Manchester Unitedit dhe Arsenalit.

Sport

18/11/2016 23:34

Derbit në ‘Old Trafford’ viteve të fundit, i ka dominuar gjithmonë Manchester Unitedi.

Për të parë fitoren e fundit të Arsenalit në ‘Old Trafford’, duhet të kthehemi pas 10 vite.

Ishte shtatori i vitit 2006 hera e fundit që Arsenali mundi Unitedin në ‘Old Trafford’.

Atë kohë fitoren Arsenalit ia pati siguruar një gol i sulmuesit Emmanuel Adebayor.

YouTube player

 

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.