Nuk do ta besoni cilin portier e kërkon Guardiola në Man City (FOTO)

Pep Guardiola ka befasuar me zgjedhjen e tij për portier të ri në Manchester City.

Merkato

09/12/2016 10:03

Claudio Bravo nuk mjafton.

Pep Guardiola kërkon edhe një portier të ri në Manchester City.

Sipas medieve britanike, menaxheri i “Citizens” është i interesuar për portierin e Benficas, Ederson Santana de Moraes.

Ai mund të nënshkruajë me Manchester Cityn, gjatë afatit kalimtar të janarit, përcjell “Lajmi.net”.

Guardiola e transferoi Bravon nga Barcelona pasi largoi anglezin Joe Hart, i cili u huazua në Torino.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.