Nuk kryen punë as spastrimi në skuadër – Prishtina mposhtet në udhëtim ndaj Malishevës

Malisheva ka mbajtur pikët në terrenin e saj, në ndeshjen ndaj Prishtinës.

Sport

13/02/2022 14:59

Skuadra e Prishtinës është mposhtur në udhëtimin e saj në Malishevë, me rezultatin 2:1, shkruan lajmi.net.

Pjesa e parë e këtij takimi nuk la shumë për t’u përmendur, me fatin e takimit që mbeti të vulosej në pjesën e dytë me tri gola të shënuara.

Mërgim Pefqeli ishte ai që zhbllokoi sfidën, me golin e shënuar në minutën e 74’ të ndeshjes.

Pefqeli nuk festoi golin e tij, në shenjë respekti për ish-skuadrën e tij.

Goli e dytë dhe të nokautit për Prishtinën në këtë takim Malisheva e shënoi në minutën e 90+4′, me anë të Mustafës, pas një kundërzbritje të Olivier.

Prishtina shënoi golin e nderit në minutën 90+6′, nga pika e bardhë e penalltisë.

Prishtina mbetet kësisoj në 24 pikë, kurse Malisheva afrohet në 22 pikë. Kryeqytetasit bëjnë një tjetër hap të gabuar në garën për një vend në Evropë – pasi titulli duket i pamundshëm tani. /Lajmi.net/