Nuk e ndërpreu meçin në kohë – gjyqtari po akuzohet se dëshiroi vdekjen e boksierit

Një situatë absurde vjen përsëri nga bota e boksit.

Sport

13/06/2022 16:30

Në një duel mes Josue Vargas dhe Dakota Linger, gjërat nuk kanë shkuar në formën e duhur sipas protokollit.

Gjyqtari Ron Lipton po akuzohet se e dëshiroi vdekjen e Josue Vargas, pasi nuk e ndali meçin në kohë, me nokaut teknik.

Vargas ishte gati pa ndjenja për shumë sekonda, duke përballuar goditjet e kundërshtarit të tij.

Për të ndalur meçin u desh të intervenonin dy doktorët e meçit, të cilët u ngjitën në ring.

Më poshtë mund ta shihni videon e duelit. /Lajmi.net/