Të Infektuar: 103.480

Të Shëruar: 90.328

Të Vdekur: 2.118

Notat e lojtarëve: Coman dështimi i ndeshjes, Mbappe më i miri

23:31 | 7 Prill 2021

Paris Saint-Germain ka marrë ‘hak’ ndaj Bayern Munich, duke e mposhtur atë në ndeshjen e parë çerekfinale në Ligën e Kampionëve me rezultat 3-2.

Në finalen e vitit të kaluar, PSG humbi me rezultat minimal prej 1-0 ndaj Bayern Munich, raporton lajmi.net.

E tani, ekipi nga Parisi janë afër që t’i eliminojnë nga Liga e Kampionëve dhe të kualifikohet për në gjysëmfinale.

NOTAT E FUTBOLLISTËVE:

Bayern: Neuer 5, Pavard 6, Sule 4, Alaba 4, Hernandez 5, Goretzka 5, Kimmich 6, Coman 4, Muller 6, Sane 6, Choupo-Moting 6

PSG: Navas 7, Danilo 6, Kimpembe 6, Marquinhos 7, Diallo 6, Gueye 6, Dagba 6, Di Maria 7, Neymar 9, Draxler 8, Mbappe 9