Njie te Tottenham

Skuadra e Lyonit e ka pranuar ofertën e Tottenham Hotspur për shërbimet e sulmuesit Clinton Njie.

Sport

12/08/2015 10:33

Spurs kanë ofruar 17 milionë euro për sulmuesin e skuadrës franceze dhe kjo e fundit ka pranuar ofertën.

Njie tani do të udhëtoj në Londër për ta kompletuar transferimin te Tottenham brenda kësaj jave.

Në ndërkohë Lyoni dje zyrtarizoi transferimin e Mathieu Valbuena nga Dinamo Moscow për 5 milionë euro.