Njeriu i ndryshuar

Ylli i Liverpoolit, Luis Suarez ka thënë se është njeri i ndryshuar dhe dëshiron të dëshmojë këtë me qëndrimin e tij në fushë. Sulmuesi uruguaian ka shkëlqyer deri më tani gjatë këtij sezoni dhe u shpall futbollisti më i mirë në Premierligë për muajin dhjetor pasi realizoi rekord 10 gola. Suarez mungoi në pesë xhirot…

Sport

11/01/2014 08:20

Ylli i Liverpoolit, Luis Suarez ka thënë se është njeri i ndryshuar dhe dëshiron të dëshmojë këtë me qëndrimin e tij në fushë.

Sulmuesi uruguaian ka shkëlqyer deri më tani gjatë këtij sezoni dhe u shpall futbollisti më i mirë në Premierligë për muajin dhjetor pasi realizoi rekord 10 gola.

Suarez mungoi në pesë xhirot e para të këtij edicioni pasi shërbeu suspendimin prej 10 ndeshjeve pas kafshimit të mbrojtësit të Chelseas, Branislav Ivanovic në prill.

26-vjeçari u rikthye furishëm duke shndërruar Liverpoolin në një prej konkurrentëve për titull. Dhe, ka pranuar se ka ndryshuar.

Suarez duke kafshuar Ivanovicin

“Temperamenti im, qëndrimi, dëshira dhe uria kur jam në fushën e lojës gjithmonë kanë qenë njësoj dhe do të vazhdoj të jem kështu. Por, e di se tani duhet ta kontrolloj më tepër”, deklaroi Suarez për ESPN.

“Një shembull për këtë ndodhi dy javë më parë kur kisha një goditje në portë dhe qëllova shtyllën, topi u kthye dhe më preku në dorë, dhe isha duke e dërguar brenda para se të ndalem. Nëse një gjë e tillë do të më kishte ndodhur dy muaj më parë, do ta godisja. Këto gjëra mbeten në mua dhe ju them se kam ndryshuar”, u shpreh ai.