Një trajner i ri në listën e ngushtë për të marrë drejtimin e Man Utd – Lajmi.net
Një trajner i ri në listën e ngushtë për të marrë drejtimin e Man Utd
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 23:19, 12 January 2019
Gareth Southagate është trajneri i radhës që i është shtuar listës së ngushtë për të marrë drejtimin e Manchester United.

‘Djajtë e Kuq’ pas shkarkimit të Jose Mourinho, janë emëruar përkohësisht ish lojtarin e tyre, Ole Gunnar Solskjaer, që numëron pesë fitore në pesë ndeshjet e para.

Por, skuadra e Manchester United janë të vendosur të sjellin një emër tjetër për trajner pas përfundimit të sezonit.

Duke qenë të frikësuar se Mauricio Pochettino do të vazhdojë të mbetet te Tottenham, skuadra nga ‘Old Trafford’ po mendon si alternativë trajnerin e Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate.

‘The Telegraph’ raporton se Southgate është në listën e ngushtë të Manchester United, për të marrë drejtimin e skuadrës./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO