Të Infektuar: 4307

Të Shëruar: 2095

Të Vdekur: 94

Një ditë më parë i vdiq gjyshi, portierja udhëhoqi Vushtrrinë drejt titullit kampion

20:10 | 29 Qershor 2020

Të shtunën njoftoi për vdekjen e gjyshit pas një ataku kardiak. Të dielën e udhëhoqi Vushtrrinë drejt triumfit në finale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll.

Portierja Njomza Kelmendi vazhdon të bëj dallimin te KHF Vushtrria, me një kurajo të shtuar pas lajmit tragjik që kishte marrë 24 orë më parë.

Të dielën në finale ndaj Istogut ishte në shumë raste e pakalueshme.

Burneta Rama, Shqipe Tahiri dhe lojtaret tjera po ashtu dhanë kontribut të çmueshëm që skuadra e Arben Parduzit të kthejë kupën në qytetin e vjetër, me traditë në hendboll. /Lajmi.net/