Një burrë u shpëtoi plumbave në xhami, ajo që i ndodhi më pas ka pikëlluar të gjithë – Lajmi.net
Një burrë u shpëtoi plumbave në xhami, ajo që i ndodhi më pas ka pikëlluar të gjithë
Autori: Lajmi.net BotaLajme 11:13, 15 March 2019
Ai ishte duke u lutur në xhaminë Masjid Al Noor kur një person hyri brenda dhe filloi të shtënat.

Një burr i shpëtoi plumbave në njërën prej xhamive të sulmuara sot në Zelandën e Re.

Por, pasi doli jashtë saj mori lajmin se gruaja e tij ishte vrarë në rrugë, shkruan “Mirror”, transmeton lajmi.net. Burri raportohet se brohoriste: “Gruaja ime ka vdekur”, pasi gjeti trupin e saj në Christchurch.

Ai ishte duke u lutur në xhaminë Masjid Al Noor kur një person hyri brenda dhe filloi të shtënat.

Një sulm i dytë në xhaminë Lindood Masjid, ka sjellë aktualisht në 49 numrin e viktimave dhe dhjetëra të lënduar rëndë. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO