Nipi i Luan Krasniqit shpallet kampion i Gjermanisë, Ardiani mposht kundërshtarin me një goditje

Boksieri shqiptar, Ardian Krasniqi është shpallur kampion i Gjermanisë në moshën 27-vjeçare. Krasniqi mposhti kundërshtarin gjerman, Deniz Altz qysh në raundin e parë. Nipi i Luan Krasniqit, Ardiani e goditi në bark kundërshtarin i cili nuk i përballoi dhimbjeve dhe u detyrua të dorëzohet, pasi edhe gjyqtari numroi deri në dhjetë. Kujtojmë që ky meç…

Sport

23/09/2023 23:45

Boksieri shqiptar, Ardian Krasniqi është shpallur kampion i Gjermanisë në moshën 27-vjeçare.

Krasniqi mposhti kundërshtarin gjerman, Deniz Altz qysh në raundin e parë.

Nipi i Luan Krasniqit, Ardiani e goditi në bark kundërshtarin i cili nuk i përballoi dhimbjeve dhe u detyrua të dorëzohet, pasi edhe gjyqtari numroi deri në dhjetë.

Kujtojmë që ky meç ishte për brezin Kampion të Gjermanisë – BDB.