Ngjarje e rëndë: Notarja amerikane i humb ndjenjat brenda garës së Kampionatit Botëror të Notit

Sport

23/06/2022 08:44

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Kampionatin Botëror të Notit.

Amerikanja Anita Alvares i ka humbur ndjenjat teksa po notonte brenda garës.

Lojtarja u shtri menjëherë dhe nuk lëvizte duke dhënë shenja dorëzimi.

Intervenimi i shpejtë i ekipit të saj e shpëtoi, duke ia rikthyer frymëmarrjen asaj.

Tanimë gjendja e 25-vjeçares është stabile. /Lajmi.net/