Nga Britania e Madhe Kurti niset për Irlandë

Zyra e kryeminsitrit Albin Kurit me një njoftim për media kanë njoftuar se shefi i Qeverisë nga Britania e Madhe është nisur për në Irlandë. Atje do të takohet me kryeministrit irlandez, Leo Varadkar, shkruan lajmi.net. Kurti në Irlandë do të takojë edhe mërgatën e Kosovës që ndodhet atje. Njoftimi i plotë: Kryeministri i Republikës…

Lajme

29/02/2024 23:15

Zyra e kryeminsitrit Albin Kurit me një njoftim për media kanë njoftuar se shefi i Qeverisë nga Britania e Madhe është nisur për në Irlandë.

Atje do të takohet me kryeministrit irlandez, Leo Varadkar, shkruan lajmi.net.

Kurti në Irlandë do të takojë edhe mërgatën e Kosovës që ndodhet atje.

Njoftimi i plotë:

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka udhëtuar nga Mbretëria e Bashkuar për në Dublin të Irlandës.

Në kryeqytetin e Irlandës, kryeministri Kurti do të pritet dhe takohet me Kryeministrin e Irlandës, Leo Varadkar.

Gjatë qëndrimit atje, kryeministri Kurti po ashtu do të zhvillojë edhe disa takime tjera zyrtare dhe do të mbajë takimin e tij të parë me mërgatën e Kosovës në Irlandë./Lajmi.net