Neymar-Suarez, Barcelona në finale (Video)

Barcelona u kualifikua në finalen e Copa del Rey. Gjiganti katalan fitoi edhe ndeshjen e kthimit gjysmëfinale ndaj Villarrealit, me rezultat 3:1.

Sport

04/03/2015 21:48

Barcelonës shënoi fitore në udhëtim te Villarreal me rezultat 3:1, që e kualifikoi në finalen e Copa del Rey.

Neymar (dy) dhe Luis Suarez i realizuan golat për gjigantin katalan, kurse Giovani dos Santos e barazoi rezultatin përkohësisht për vendasit.

Barcelona e kishte fituar edhe duelin e parë, me rezultat 3:1. Në finale, Barcelona do të ndeshet me fituesin e duelit Espanyol – Athletic Bilbao.

https://vine.co/v/O0T0jA32l2X

https://vine.co/v/O0t7YvudU1V

https://vine.co/v/O0tgFEWD3Iz

https://vine.co/v/O0tDIvDgBJV