Neymar, a je ti?

Neymar shquhet për gola dhe veprime të jashtëzakonshme në fushën e lojës. Por, kësaj radhe ai ka përfunduar në qendër të vëmendjes për një gabim të rrallë e të pafalshëm para portës kundërshtare.

Sport

10/09/2014 09:51

Në sezonet e fundit e kemi parë shpeshherë Fernando Torresin duke humbur ndonjë rast ideal për gol, në përjashtim të futbollistëve të tjerë nga ligat e dyta ose të treta.

Por, tani kjo i ka ndodhur një prej yjeve më të mëdhenj në futbollin e sotëm, sulmuesit të Brazilit dhe Barcelonës, Neymar.

Pas një topi që i erdhi nga krahu i djathtë, Neymar ishte krejt i vetmuar me vetëm portën e zbraztë para vetes.

Por, me siguri se nuk e di as vetë se si arriti ta qëllonte traversën para se topi të dëbohej nga porta.

Për fatin e mirë të Neymarit, Willian kishte shënuar një herë për Brazilin që fitoi 1:0 ndaj Ekuadorit në miqësoren e zhvilluar në MetLife Stadium në New Jersey.